-

Report

Kroučová – V roli favorita zajížděly Lišany do Kroučové, kde je ale nečekalo nic jednoduchého. To se potvrdilo během zápasu, když se domácí nechtěli vzdát naděje na dobrý výsledek. Toho se také po základní hrací době dočkali a po pokutových kopech brali alespoň bod, který je prvním v soutěži.

Gól Kroučové neuznán

Lišany pod dojmem předchozího vysokého vítězství na domácím hřišti začaly v Kroučové s doposud nebodujícím týmem  sebevědomě, držely míč a zpočátku dostaly domácí pod tlak. Těm se navíc už v 7 min. zranila čerstvá posila, stoper Bechynský, a musel střídat. Do první výraznější šance se dostali také hosté, Medřický šikovně prostrčil míč do vápna na Jelínka, který však byl příliš blízko brankáři Tomešovi, aby stihl lépe zamířit.

Lišanské snažení končilo většinou na hranici nebo ještě před šestnáctkou, vyložené šance nepřicházely a obraz hry se začal rychle měnit. Úspěch začala slavit jednoduchá hra dopředu, bojovnost a důraz v osobních soubojích v podání domácího mužstva. Lišanské na nevyzpytatelném terénu přestal poslouchat balón, najednou měli na vše méně času a navíc vlastními chybami v rozehrávce darovali domácím dva samostatné úniky na gólmana Řepku. Ten však byl na svém místě a oba včasným vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu zlikvidoval, druhý i s pomocí tyče a následného odkopu míče obráncem do bezpečí.

Domácí měli i poměrně slušnou výškovou převahu, když vysocí lišanští hráči jako Šutera či Ledvinka stále laborují se zraněními a před půlí po centru z přímého kopu z hloubi pole dokonce dosáhli hlavou gólu. Hosté mohli poděkovat sudímu, že odpískal diskutabilní faul na gólmana Řepku ve vzdušném souboji, což pochopitelně domácí nesli se značnou nevolí. Lišanští nicméně dohráli poločas v hlubokém útlumu a mohli být rádi za remízový stav.

Zápas dospěl až do penalt

Do druhého dějství vstoupil lišanský tým přeci jen lépe. Mutinský začal na hrotu více doplňovat Jelínka a v 51´ si zpracoval přihrávku na levé straně útočné poloviny. Obešel dva hráče a z hranice šestnáctky vypálil. Jeho střelu Tomeš sice vyrazil, ale dobíhající Bagi z dorážky bezpečně dostal míč za jeho záda – 0:1.

Lišany tak šly do vedení a měly snahu ho zvýšit, jenže proti houževnatě bojujícímu soupeři se znovu nevyvarovaly chyb. Po hodině hry si jinak jistě hrající Žalud dal na vlastní půlce míč příliš daleko od nohy, musel do šprajcu, který prohrál, a hned z toho vznikla dobrá příležitost, kterou však obrana hostí vyřešila. Avšak v 62′, když stejný hráč na levé straně ve snaze konstruktivně rozehrát namazal soupeři, domácí rychle přenesli hru do vápna, kde přišel kontakt J. Hamouze se šikovným Machovským a pískala se penalta. Míč si na puntík postavil Císař a do protipohybu Řepky srovnal krok – 1:1.

Lišanským slouží ke cti, že se přestali bát, chtěli ze zápasu více a v poslední dvacetiminutovce konečně začali předvádět alespoň náznaky výkonu z předchozího domácího utkání a dostali Kroučovou pod tlak korunovaný několika spíše zajímavými, než vyloženými příležitostmi. Domácí však také chtěli tři body a stále hrozili z brejků. Nejvíc práce tak měl nakonec Řepka, který bravurním zákrokem vyndal střelu zpoza šestnáctky od své levé tyče na roh. O vítězi za dva body tak musely rozhodnout pokutové kopy.

V hlavní roli penaltový čaroděj Řepka

V těch jsou Lišany z dlouhodobého hlediska zásluhou gólmana i poměrně jistých střelců úspěšným týmem, ovšem na jaře zde se stejným soupeřem nakonec odešly poraženy. Nyní však Řepka, byť v samotném utkání byl z penalty překonán, v rozstřelu potvrdil svou pověst penaltového specialisty. Po čtyřech sériích dvě penalty domácích zlikvidoval, a protože hosté v pořadí L. Řepka, Chládek, Medřický a Mutinský shodně proměnili, na pátou, na kterou byl jako střelec určen, již chodit nemusel. Penaltový stav tak byl 2:4 pro Lišany.