-

Report

Olešná – Domácí byli favoritem, ale v dnešní době to nic neznamená. Kroučová by jistě brala každý bod, ale utkání měla před sebou minimálně hodně náročné. Výsledkem je šest vstřelených branek domácího týmu, hosté se zmohli jen na tři, a tak plný počet bodů bere Olešná.

Olešná měla zápas pod kontrolou

Raketový vstup do zápasu předvedli hráči Olešné, když se po několika vteřinách dostal po přihrávce Procházky ke střele Topinka, ale Tomeš jeho střelu do šibenice vytáhl na roh. Ve 2′ Topinka našel Telváka, kterého taktéž dokázal hostující brankář vychytat. Další šance byla už gólová, když vysunul Majba Telváka, ten našel na malém vápně Topinku, který ve skluzu poslal míč do sítě – 1:0.

Ve 13′ se dostali do velké šance také hosté, ale Fiedler dokázal hlavičku Machovského vyrazit. Pár minut poté musel opět Fiedler ukázat své kvality, když vyrazil povedenou střelu z přímého kopu. Ve 23′ zahrávali domácí rohový kop, který rozehrával Majba. Ten svým přízemním centrem našel T. Vodrážku, který střelou k levé tyči překonal Tomeše – 2:0. O tři minuty později se dočkali gólu také hosté, když využili svůj protiútok a po narážečce se střelou k levé tyči prosadil Vajnar – 2:1.

Zbytek první půle ovládli jasně domácí. Brankář Tomeš měl o práci postaráno, nejprve vychytal Topinku a poté i T. Vodrážku při jejich střeleckých pokusech. Další zakončení domácích hráčů nemířilo mezi tři tyče a když už přeci jen, tak Telvákovu střelu vykopával z brankové čáry Kováčik. Už se zdálo, že poločas skončí jednogólovým vedením. Ve 42′ se přeci jen domácí dočkali další branky a to po centru M. Poláška, který našel hlavu Karase a překonal tak Tomeše – 3:1. Dvě minuty poté přišla další rána pro Kroučovou. Topinka tečoval patou míč do protipohybu hostujícího gólmana a na světě byl další gól, který byl už ale opravdu posledním v prvním poločase – 4:1.

Tomeš na to sám nestačil

Do druhé půle opět Olešná vletěla na soupeře. Hned v prvních minutách se dostávala ke střelám, ale ty byly buď zblokovány nebo nenašly prostor tří tyčí. Ve 49′ tak udeřilo na druhé straně. Vajnar vysunul Machovského, který překonal Fiedlera a snížil – 4:2. O minutu později tentýž hráč v šanci, ale chybělo přesnější zakončení. V 52′ se znovu vytáhl Tomeš s výborným zákrokem, když vytěsnil střelu Helebranta. Na druhé straně se ve velké šanci objevil opět Machovský, ale na štěstí pro domácí minul branku.

Krátce po hodině hry podržel hosty opět Tomeš, který vychytal v T. Vodrážku. Na druhé straně se vydal na výlet Majba, našel T. Vodrážku a jeho dělovku zastavila až síť za bezmocným Tomešem – 5:2. V 78′ akce já na bráchu v podání R. Poláška, který našel svého bratra, který volejem navýšil vedení – 6:2. V 80′ padl gól na druhé straně, když se po tečované střele prosadil Machovský – 6:3. Do konce zápasu byly k vidění ještě menší šance, ale ty zůstaly nevyužity. Po velmi ofenzivním zápase se tak mohli radovat domácí.